Online Παρτίδες AGRIA INTERNATIONAL OPEN 2022

Κυριακή 28 Ιουνίου 2020

XXXIV Шахматен турнир „Тетевен Опен” 23-30 август 2020г.

1.Цел изадачи: Турнирът се провежда с цел популяризирането на шахмата.
2.Организатор:Турнирът се организира от: ШК „Етър”със съдействието на хотел „Олимп”****Организационен комитет: Васил Антонов –председател, членове –Николай Йорданов и Гриша Нешев

3.Място и време напровеждане: 23-30 август 2020г., в спортна зала гр. Тетевен
4.Право на участие: Право на участие имат всички шахматисти, подали заявка, одобрени от организационния комитети заплатили турнирна такса от 40 лв. Участници над 65години –30 лв. Шахматисти от Община Тетевен –20 лв. Участници до 14 години – таксата в лева е равна на навършените години на участника GM,IM, WGM и WIM са освободени оттакса! Заявките се подават на е-mail: nikopetrov@yahoo.com Моля подавайте три имена, години, ЕЛО и клуб. Записване до 16 август 2020г. За подадени заявки след тази дата –допълнителна такса от 15 лв.Турнирът е регистриран във FIDE и е валиден замеждународно ЕЛО! Списък на подалите заявка участници се обявява на сайта www.chess-results.com
5.Система напровеждане: Турнирът се провежда в 9 кръга по Швейцарска система. За съставяне на двойките се използва програмата „Swiss Manager“.
6.Класиране: Класирането е според набраните точки. В случай на равенство в точките се взимат предвид следните допълнителни показатели:1.Резултат между всички състезатели от същата точковагрупа 2.Бухолц(-1) 3.Бухолц 4.Бройпобеди 5.Зонеборн -Бергер.
7.Контрола на времето заигра: 90 мин. + 30 сек. на състезател за завършване на партия.
Забележка:
Главният съдия, съгласувано с организаторите, може да прави  промени в програматанатурнира. Състезателите следва да са своевременно уведомени за евентуални промени.
Ветеран 80
Организаторите гарантират обявения награден фонд от 6000 лева!Наградите не се делят, а се дават съгласно класирането по допълнителни показатели. При правона две награди, състезателят получава по-голямата или тази в по-престижна група.
Заб. При дележ на първото място по точки между двама и повече състезатели, тези от тях от 3-то място надолу се класират и получават награди съгласно допълнителните показатели, а за победител в турнира се играе мач от 2 партии между заелите първите 2 места с контрола за игра 5 мин. + 3 сек. на състезател. При ново равенство се играе партия армагедон с контрола за игра 5 минути за състезателя с бели фигури и 4 минути за състезателя с черни фигури с добавка от 1 сек./ход от 61 ход, като реми в тази партия се зачита като победа за състезателя с черни фигури. Цветът на фигурите се определя с жребий.
10.Настаняване: Официален хотел на турнира е х-л „Олимп”****-тел.: +359 87 888 6402; +359 678 52067 Преференциална цена за настаняване в двойна стая със закуска –50 лв./стая Преференциална цена за настаняване в самостоятелна стая със закуска –40 лв. Заявки за настаняване се извършватдиректно към хотела. За информация за възможностите за туризъм в Тетевен –Туристически информационен център–ОбщинаТетевен,тел.:+359888906640
Главен съдия: Светла Йорданова
За допълнителна информация:Светла Йорданова +359886495 921или на e-mail: svetla_vt@yahoo.com